Którą książkę polecacie?

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

pt 25 sty, 2013

Witam,przed chwilą szukałem w internecie książek i napotkałem się na tą http://formicopedia.org/mrowki/Literatu ... %C5%BCkowa
Polecicie mi może jakąś ? Ostatnio dostałem jedną od geb88,lecz wole po prostu poszpanować taką ładną ciekawą książką na półce ; )
Wiec co polecacie?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 26 sty, 2013

Ramade idzie dostać za kilka zł na allegro - fajna książka, idealna na start żeby w ogóle wdrożyć się w podstawy życia mrówek. Dość poglądowe, miejscami trochę przestarzałe ;)
Dobrzańscy-Z życia mrówek -za około 10 zł na allegro właśnie stoi - nie czytałam
Podróż w krainę mrówek - na allegro często spotykane, jednak w takiej cenie, że o losie.. - nie czytałam
The ants of Poland z 2002 roku - jak chcesz się bawić w oznaczanie i poznać polskie gatunki to szukaj. Jednak w internecie na aukcjach/w księgarniach raczej nie uświadczysz. Język angielski
The ants of Poland z 2012 - to co wyżej tylko informacje zaktualizowane + trochę więcej informacji i zdjęcia spod mikroskopu skaningowego (a nie suche rysunki). Jeszcze możesz dostać, też j. angielski.
Klucze do oznaczania owadów Polski. Mrówki - Formicidae - to powiedzmy polskojęzyczny odpowiednik TAOP.

Reszty tam podanych nie uświadczyłam ani nic o nich nie słyszałam, więc się nie wypowiadam. Sporo artykułów znajdziesz w internecie (np. pod hasłem- mrówki filetype:pdf)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

sob 26 sty, 2013

Jeżeli tak mówisz to kupie najpierw ramade,następnie z życia mrówek a potem pomyśle ;) dzięki
ODPOWIEDZ