Pomocy ! Mączniki mi uciekly

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

GoOlDii
Posty: 23
Rejestracja: pt 24 sie, 2018

czw 20 gru, 2018

Cześć wam miałem w pudełku Mączniki w szufladzie dziś rano wstaje i jeden chodził po podłodze nie był to dorosły osobnik tylko ta larwa jak wszystkie a jak otworzyłem szufladę chodziło ich kilka po szufladzie a jak uciekło więcej i się pochowały? Co należy zrobić czy będę miał plagę mączników ? Pomocy !
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 21 gru, 2018

Kurcze nie miałem takiej sytuacji nigdy.

Wrzuć zdjęcie pojemnika w którym trzymasz mączniki.

I proponuję zmienić pojemnik na jakiś wysoki słoik np. 1 litrowy, do tego w pokrywce robisz jakieś dziurki do wentylacji np. gwoździem.

Hmm ja bym przede wszystkim dobrze poodkurzał, wysprzątał całe pomieszczenie.

Możliwe że dobrym sposobem będzie profilaktycznie ustawienie jakichś pułapek na takie zwierzeta może jakieś proszki etc.

Tylko z tymi proszkami preparatami zachowaj ostrożności - z dala od mrówek. Założył bym też rękawiczki jednorazowe żeby przez przypadek nie wytruć mrówek.

Dalszych pomysłów nie mam obecnie - napisz jakie ty masz pomysły?

Może jakiś inny mrówkolub miał podobną sytuację?
GoOlDii
Posty: 23
Rejestracja: pt 24 sie, 2018

pt 21 gru, 2018

Już wyrzuciłem ten pojemnik i mam właśnie w słoiku teraz . Pojemnik był niski też z dziurkami do wentylacji i uciekały właśnie tymi dziurkami 🤔
W koncie nie było już rządnych robaków i pod i za również bo odsuwwlek i wysprzatalrm więc mam nadzieję że nic nie będzie poczekam zobaczę czy będą nagle pełzać po ziemi jakies osobniki 🤔
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 21 gru, 2018

pilnuj żeby nie było gdzieś w okolicy jedzenia zostawionego, np kanapki na wieczór z kolacji posprzątaj - powinno zadziałać.

I daj znać za jakiś czas czy wszystko jest ok - i możesz wrzucić zdjęcie pojemnika na sam koniec :)

Wesołych Świąt
ODPOWIEDZ