moja zabawa w szklarza

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

ndz 01 paź, 2006

qrcze, ogladam formi roznych ludzi i zadziwia mnie, jak wam sie udaje uciac szklo o rozmiarach np 2x10 cm?

dzis sie troche cwiczylem na szkle (3mm) i o ile kawalki 19x12 cm wyszly mi niezle (niezle = raczej nikt nie zauwazy nierownosci ciecia szkla i jakos to bedzie wygladac, z naciskiem na "jakos") o tyle potrzebowalem kilku kawalkow o malych rozmiarach, np. 2x3 cm i za cholere mi to nie wychodzi.

lamie sie toto szklo nierowno, nie po linii ciecia, wyglada jakby je ktos kamieniem cial, a nie nozem do szkla ;-(

wiem jedno - jakby mi przyszlo robic od zera akwarium, to chyba bym sie zagotowal, bo glupie male kawalki szkla mi nie wychodza...
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

ndz 01 paź, 2006

Doswiadczenie to jest to czego NAM brakuje ;) Mi tez sie to nigdy nie udawalo, dlatego korzystam z uslug profesjonalistow ;)
Awatar użytkownika
darksider
Posty: 18
Rejestracja: wt 22 sie, 2006
Lokalizacja: Łódź

ndz 01 paź, 2006

a mnie takie waskie kawalki szly calkiem latwo, po prostu musisz jeden koniec szyby oprzec o np listewke, rysa na szkle do dolu, ktora to (ryse) musisz nacisnac jednoczesnie na calej szerkosci np deseczka albo czyms szerokim :) wcale sie nie lamie :) co innego dluzsze kawalki szkla, takie 30-40 cm.... cholera mnie wziela i poszedlem do szklarza :)
Everything happens for a reason.
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

ndz 01 paź, 2006

darksider pisze:a mnie takie waskie kawalki szly calkiem latwo, po prostu musisz jeden koniec szyby oprzec o np listewke, rysa na szkle do dolu, ktora to (ryse) musisz nacisnac jednoczesnie na calej szerkosci np deseczka albo czyms szerokim :)
robie podobnie, czyli dociskam rownymi kawalkami sklejki i naciskam lamiac rowniez kawalkiem rownej sklejki

ja mam najgorszy problem z jednym bokiem - ryse robie nie od krawedzi, bo sie nie da, ale tuz przy jednej krawedzi zaczynam, jade po calej dlugosci nozem szkla az do drugiej krawedzi (krawedz oczywiscie musi sie nadkruszyc, przypominajac mi zem informatyk a nie szklarz).
pozniej staram sie jakos zrobic ryse na pierwszej krawedzi, ale oczywiscie wychodzi mi tak, ze w tym miejscu szklo lamie sie nie na rysie, ale obok, niezaleznie od docisku sklejkami.
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

pn 02 paź, 2006

Osobiscie ide do szkalrza z kartka oraz dokladnymi wymiarami szkiełek.

Za 2 dni odbieram i mam ladnie wszystko poucinane i poszlifowane.
Bez zabawy z cieciem (lacznie z palcami), oraz szlifowaniem.
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pn 02 paź, 2006

zaraz sie okaze, ze wszyscy robia szybki u szklarza i tylko mi tak odbilo z osobistymi probami ;-)
Awatar użytkownika
ptasznik92
Posty: 42
Rejestracja: wt 13 cze, 2006
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

pn 02 paź, 2006

hehe nie odbiło ci ja tam zawsze formicaria,akwaria robie sam.
Już jest nas dwóch :lol: .
Pozdrawiam
[b][url=http://www.terraswiat.pl]MOJE FORUM[/url][/b]
[b][url=http://www.terrarium.com.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&see=true&u=15450]Moja hodowla[/url][/b]
wondi
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 sie, 2006
Lokalizacja: Bialysktok

pn 02 paź, 2006

hehe sam tez probowalem i arene , fose mam samodzialke bo obkleilem korkiem :p i nie widac tych bieknie krzywych krawedzi ale niestety formi musialem u szklarza zamowic gdyz moj twor nie trzymal pionu :p
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 03 paź, 2006

Hej!
Mi się pierwsze formi szklane nie udało, a drugie, które było moim wyśnionym ideałem, stłukła mi babcia :cry:
Dlatego pozostaje przy pudełkach plastikowych po moich ulubionych zelkach :D
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Jpu
Posty: 54
Rejestracja: wt 29 sie, 2006
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

pt 06 paź, 2006

Troche wiecej szczegółów! Jakie to żelki, ile maja kalorii no i ile kosztuja?!
Aktualnie hoduję: Tetramorium caespitum; Formica fusca; Lasius umbartus
ODPOWIEDZ