silikon akwarystyczny 2

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

sob 14 paź, 2006

czy ktos wie, czy jest silikon akwarystyczny w tubce z waskim wylotem?

mam silikon taki zwykly, wylot ma mniej wiecej jak tubka pasty do zebow, no i przez to wychodza mi strasznie grube, brzydkie laczenia.

w sumie pomyslalem, ze jakby silikon mial waziutki wylot, taki jak maja male uniwersalne kleje, to by bylo dla mnie najlepsze - nie wiem tylko czy taki wogole jest?
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

sob 14 paź, 2006

Silikon akwarystyczny można kupić w dużych tubach. Do nich potrzebny jest pistolet do wyciskania. Zaletą takiej tuby jest to iż grubość otworu wyjściowego można samemu regulować, poprzez odpowiednie przycięcie nasadki dozującej (od króciutkiego ucięcia=mały otwór, do głębszego ucięcia=duży otwór).
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

sob 14 paź, 2006

mariusz_s pisze:Silikon akwarystyczny można kupić w dużych tubach. Do nich potrzebny jest pistolet do wyciskania. Zaletą takiej tuby jest to iż grubość otworu wyjściowego można samemu regulować, poprzez odpowiednie przycięcie nasadki dozującej (od króciutkiego ucięcia=mały otwór, do głębszego ucięcia=duży otwór).
z kolei taki pistolet bedzie uniemozliwial mi spokojne manewrowanie tuba w srodku formi.

no i los ze mnie - widzę w necie, ze sa tubki z waskim wylotem - po prostu kupilem w zoologicznym taki, jaki mieli - akurat niezbyt dobry dla mnie, znowu bedzie czyszczenie silikonu skalpelem...
wondi
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 sie, 2006
Lokalizacja: Bialysktok

ndz 15 paź, 2006

a myslales zeby zakupic strzykawke np. 20 ml mozna w tym spokojnie silikon zostawiac na pare dni i zaschnie tylko to co bedzie przy wylocie (znaczy w szyjce i da sie to wycisnac bez wiekszego wysilku ) no i przy klejeniu latwo sie tym manewruje ;)
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

ndz 15 paź, 2006

wondi pisze:a myslales zeby zakupic strzykawke np. 20 ml
na upartego mozna, ale pomyszkowalem w internecie i okazuje sie, ze sa tubki z waskim wylotem - po prostu bede musial takiego poszukac ;-)
Awatar użytkownika
Mr.Q
Posty: 200
Rejestracja: pt 26 maja, 2006
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

ndz 15 paź, 2006

Witam!

Uwierz mi, nie ma nic lepszego od strzykawki ;-)
Sam używam i jestem naprawdę zadowolony z efektów!

Pozdrawiam, Mr.Q
POZDRAWIAM! Mr.Q Chamaeleonid

http://picasaweb.google.pl/MrQ1987

http://www.mynight.pl/
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

śr 18 paź, 2006

Mowicie strzykawka?
Chmmmmm a to ciekawe.
Niedlugo bede robic terrarium to wyprobuje ta metode.

Wieksza tuba mi jakos nie bardzo lezala, moze dlateo ze mialem stary i ledwo co trzymajacy sie pistolet. Skutek byl taki ze za duzo silikonu wychodzilo mi na szkło. Przy doscisnieciu szyb duza ilosc silikonu wychodzila na zewnatrz i pozniej trzeba bylo to zcinac. W sumie efekt koncowy jest zadowalajacy, ale i pracochlonny.

Moze sposob ze strzykawka bedzie szybszy i efektywniejszy.
ODPOWIEDZ