Mącznik Młynarek-kanibalizm

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

śr 04 wrz, 2019

Witam :D Wiem ze kanibalizm u mącznika młynarka a już przeważnie u chrząszczy tych szkodników występuje kanibalizm ale...czemu tak jest? Co robić żeby temu zapowiedz? i Czemu choć są chrząszcze to niewidzie młodych larw mącznika?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 04 wrz, 2019

Witam.
KotLuminos pisze: śr 04 wrz, 2019 ale...czemu tak jest?
Chyba brak białka, ja sypię karmę dla rybek (Tetra rubin) w płatkach.
KotLuminos pisze: śr 04 wrz, 2019 Czemu choć są chrząszcze to niewidzie młodych larw mącznika?
Ja dorosłe osobniki mam w osobnym pojemniku z powierconym dnem-larwy/jaja spadają do pojemniczka niżej, imago nie mają możliwości zjedzenia ich. A może działa to tak jak u mrówek-brak białka to królowa nie czerwi, a larwy nie rosną?

Opisz bardziej w czym trzymasz, czym karmisz itp...
Pozdrawiam
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

śr 04 wrz, 2019

trzymam je w pojemniku mają płatki owsiane i czasami daje im plasterek jabłka
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 04 wrz, 2019

Dodaj im jako źródło białka karmy dla rybek albo suchej karmy dla psa/kota (chętniej chyba jedzą dla rybek), do tego suchego chleba bez skórki (i tak ją zostawią), bardzo też lubią otręby :) i może spadnie kanibalizm.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 04 wrz, 2019

slodkie_ciacho pisze: śr 04 wrz, 2019 Dodaj im jako źródło białka karmy dla rybek albo suchej karmy dla psa/kota (chętniej chyba jedzą dla rybek), do tego suchego chleba bez skórki (i tak ją zostawią), bardzo też lubią otręby :) i może spadnie kanibalizm.
Ja moim zacząłem dawać orzeszki fistaszki :) Dużo warzyw, i otręby różnego rodzaju
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 05 wrz, 2019

srebrny pisze: śr 04 wrz, 2019Dużo warzyw
U mnie gdy podaję za dużo "mokrego" to mają problem z wylinką, może to po prostu za mały pojemnik (po sałatce, około 10cm średnicy) i wtedy mają zbyt wilgotno-nawet gdy dam kawałek jabłka to i tak zajmuje połowę, a liść sałaty to już w ogóle... :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 06 wrz, 2019

slodkie_ciacho pisze: czw 05 wrz, 2019
srebrny pisze: śr 04 wrz, 2019Dużo warzyw
U mnie gdy podaję za dużo "mokrego" to mają problem z wylinką, może to po prostu za mały pojemnik (po sałatce, około 10cm średnicy) i wtedy mają zbyt wilgotno-nawet gdy dam kawałek jabłka to i tak zajmuje połowę, a liść sałaty to już w ogóle... :D
No ja mam większy "pojemnik" 30 x 60 cm
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 07 wrz, 2019

W wczoraj podałem im karmę dla rybek...rzuciły się na to :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 08 wrz, 2019

KotLuminos pisze: sob 07 wrz, 2019 W wczoraj podałem im karmę dla rybek...rzuciły się na to :D
Ja wczoraj podałem też karmę dla małych kotów - też zajadają się
Awatar użytkownika
Klimczex
Posty: 10
Rejestracja: czw 17 paź, 2019
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

czw 24 paź, 2019

Ciężko stwierdzić, dlaczego tak preferują kanibalizm. Osobiście polecam rozdzielić hodowle na dwie części - w jednej larwy mącznika, a w drugiej imago, które składają jajeczka.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 28 paź, 2019

Podobno da się to zmniejszyć podając duże ilości białka - poprzez kawałki kurczaka, karmę dla zwierząt.

Ja rozdzielam dorosłe osobniki do oddzielnego pojemnika
ODPOWIEDZ