Jak wyciągnąć watę z długiej probówki?

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Mrywka
Posty: 21
Rejestracja: ndz 05 lip, 2020

pn 06 lip, 2020

Niedawno kupiłam mrówki. Były one w szklanej 16 cm probówce. Na prawie samym końcu jest wata oddzielająca wodę od mrówek macie jakieś pomysły jak ją wyciągnąć? Będe wdzięczna za karzdą odpowiedź. :mrug:
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

pn 06 lip, 2020

Mrywka pisze: pn 06 lip, 2020 Niedawno kupiłam mrówki. Były one w szklanej 16 cm probówce. Na prawie samym końcu jest wata oddzielająca wodę od mrówek macie jakieś pomysły jak ją wyciągnąć? Będe wdzięczna za karzdą odpowiedź. :mrug:
Hej, ja używam patyczka do szaszłyków który sprawdza sie lepiej niż długi wkręt który tez nie byłby złym rozwiązaniem. Patyczek wkręcam pomiędzy ściankę probówki a watę do póki wata nie zacznie się obracać a nastepnie powoli wyciągam.
Pozdrawiam :wink:.
L. cf. niger
F. fusca
Mrywka
Posty: 21
Rejestracja: ndz 05 lip, 2020

pn 06 lip, 2020

Karol Be pisze: pn 06 lip, 2020
Mrywka pisze: pn 06 lip, 2020 Niedawno kupiłam mrówki. Były one w szklanej 16 cm probówce. Na prawie samym końcu jest wata oddzielająca wodę od mrówek macie jakieś pomysły jak ją wyciągnąć? Będe wdzięczna za karzdą odpowiedź. :mrug:
Hej, ja używam patyczka do szaszłyków który sprawdza sie lepiej niż długi wkręt który tez nie byłby złym rozwiązaniem. Patyczek wkręcam pomiędzy ściankę probówki a watę do póki wata nie zacznie się obracać a nastepnie powoli wyciągam.
Pozdrawiam :wink:.
Dziękuję za odpowiedź. Na pewno wypróbuję, tylko muszę kupić patyczki do szaszłyków :wink:
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

pn 06 lip, 2020

Mrywka pisze: pn 06 lip, 2020 Dziękuję za odpowiedź. Na pewno wypróbuję, tylko muszę kupić patyczki do szaszłyków :wink:
Jeśli sposób z patyczkami nie zadziała (a powinien) to napewno sie nie zmarnują. Teraz dobra pogoda na grilla to zrobisz sobie na nich szaszłyki :lol:.
L. cf. niger
F. fusca
olaf
Posty: 189
Rejestracja: wt 10 wrz, 2019

wt 07 lip, 2020

Patyczkiem łatwo dopchnąć. Lepiej drut, na końcu zaginamy, wbijamy, i powolnym ruchem okrężnym wyciągamy.
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 07 lip, 2020

olaf pisze: wt 07 lip, 2020 Patyczkiem łatwo dopchnąć.
Testowałeś?
Jak się robi delikatnie to nie powonno bardzo się wepchnąć i bez większego problemu wyjść :wink:.
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 08 lip, 2020

Mrywka pisze: pn 06 lip, 2020 Niedawno kupiłam mrówki. Były one w szklanej 16 cm probówce. Na prawie samym końcu jest wata oddzielająca wodę od mrówek macie jakieś pomysły jak ją wyciągnąć? Będe wdzięczna za karzdą odpowiedź. :mrug:

Poszukaj długiego wkręta, ja używam do tego szpatułki i czyścika do probówek,

Jest to ciężkie i dłużo czasu zajmuje ja poprostu kupuję nowe probówki ale trochę ich mam
ODPOWIEDZ