Godzina próby nadeszła... help!!

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 09 sty, 2007

No właśnie... :cry:
Dzis rano zastałem otwarte terrarium a w nim... :cry: NIC.
Gdzie mój gekuś?? (Gekon lamparci-samica-19cm)
Prosze was o pomoc! Gdzie mógł się on schować? Pod karolyferem go nie ma...
:evil: :evil: :cry: :evil: :evil:
Pomińmy, prosze, aspekt "jak otwarło się terrarium?"
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Riv
Posty: 17
Rejestracja: pt 05 sty, 2007
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

wt 09 sty, 2007

Mojej znajomej kiedyś 2 gekony nawiały.... to postawiła na środku pokoju talerzyk z jedzeniem dla nich. I rozsypała wkoło troche mąki. Pozostawiły ślady na mące to wiedziałą ze są gdzieś w pokoju.

Tyle co mi do głowy przychodzi.
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

wt 09 sty, 2007

może ktoś po prostu pozbył się gada
Ostatnio zmieniony wt 09 sty, 2007 przez asak, łącznie zmieniany 1 raz.
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

wt 09 sty, 2007

poszukaj w formi :P
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 09 sty, 2007

Hejka:)
Zacznijmy od tego, z jakim gatunkiem gekonów mamy do czynienia ? :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 10 sty, 2007

Przecie napisane jest w poście rozpoczynającym...
Pomysł Riv jest szalony... ale powinien zdać egzamin. :D
rzepa żepa ziepa ziepa
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 10 sty, 2007

Upsss... Ok ok ok :D
Pomysł Riv jest szalony ale nie wykluczę możliwości jego realizacji - szczególnie nocne wędrówki zwierzaka są do wyśledzenia w ten sposób.
Pierwsze jednak co zrobiłbym na Twoim miejscu, to podniósł wyrko - pod łóżkiem z regóły jest ciemno i ciasno - jest to jedno z najlepszych schronień w rozumieniu tego typu zwierzaka ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 10 sty, 2007

I właśnie tylko tam nie sprawdzałem... Ale od podłogi do "wyrka" jest tylko 2cm. Czy tam mogła się zmieścić?
rzepa żepa ziepa ziepa
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

śr 10 sty, 2007

Raczej nie...
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 10 sty, 2007

Gekon lamparci to gatunek jaszczurki ze skalistych pustyń, w naturze przebywa w norach, bądź właśnie wąskich szczelinach skalnych - w/g mnie, 2cm to wystarczająco, aby się wcisnął :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 10 sty, 2007

Witam!
bzyx1 pisze:Raczej nie...
Możesz czymś poprzeć tę opinię przedstawioną w Twojej potwornie rozbudowanej tyradzie...?

A teraz na poważnie:
Proszę mi wybaczyć zabranie głosu w temacie, o którym pojęcia mam niewiele. Wybaczcie mi również powyższą wypowiedź o złośliwym tonie. Ale jeśli ktoś zabiera głos w danym temacie z równą, co Kolega bzyx1, "gracją", to jest raczej nie na miejscu... Gdyby za taką wypowiedzią szły popierające ją argumenty, miało by to oczywiście sens. Jednak, gdy argumentów brak, to zwyczajnie wygląda to na styl uprawiany przez niektórych polityków, czyli "nie, bo nie".

Z tego "miejsca" kieruję do Wszystkich prośbę: Powstrzymujcie się od podobnych, nic nie wnoszących do tematu wiadomości. Nie przyniosą one nikomu pożytku...

Pozdrawiam!
FABRICATI DIEM, PVNC!
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

czw 11 sty, 2007

Gekony lamparcie nie bardzo potrafia chodzic po gladkich powierzchniach wiec sadze ze jest raczej gdzies nisko.
Nie mozna oczywiscie wykluczyc ze wszedl wyzej, ale to zalezy od uksztaltowania pokoju.

Najwieksze prawdopodobienstwo ze go zobaczysz masz wieczorem badz juz w nocy. Bo te gekony sa nocnymi zwierzatkami. Wyjdzie wtedy prawdopodobnie z zakamarku i bedzie szukal jedzonka. Posiedz przy prawie zgaszonym swietle od 10 do 2-3 w nocy i pewnie wyjdzie.

W domu masz prawdopodobnie dosc chlodno na podlodze wiec sprawdz tam gdzie jest najcieplej w pokoju.

Ekstremalnie po 2-5 dniach wyjdzie z kryjowki w poszukiwaniu jedzenia bo bedzie glodny.

Mozesz porozstawiac w poblizy kaloryfera kryjowki + miseczke z woda. I czesto sprawdzaj czy nie ma go w srodku.

ps. 2 cm to dla lamparta o dlugosci 19cm nie problem.
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

czw 11 sty, 2007

Gekonika "ni ma" i pod wyrkiem, i za szafa, i w szafie, i nigdzie go "ni ma"... prawdopodobnie albo ja jestem ślepy albo ona jest sprytna.

Pomysł DAAMOOK'a z siedzeniem do pózna nie jest zły, nawet wypróbowałem go dziś w nocy... wytrwałem do 1:13...

Mam zamiar postawic pod kaloryferem pudełko kartonowe, dosyć ciasne. Ciepło z "kalafiora" powinno ja przyciągnąć. Dodatkowym plusem tego "M4" będzie świerszcz w klatce i poidełko.

Czy powinienem otworzyć na noc okno, aby wymusić migracje za ciepłem?
rzepa żepa ziepa ziepa
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

czw 11 sty, 2007

A moze jest szansa ze gekon wyszedl z pokoju?
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

czw 11 sty, 2007

Owszem, istnieje taka szansa lecz nawet najwęższą szczelinę przeszukałem wczoraj wieczorem dokładnie i śladu "ni ma". Mam już 4 pudełka przygotowane jako jedne z "nowych 3 mln mieszkań" i mam zamiar je poustawiać pod kaloryferami i za lodówką... Zobaczymy co będzie...
Dam znać jutro.

ps: Sprzedam skóre z gekona! Tanio!!
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pt 12 sty, 2007

No i witam Was Panowie! I Panią też witam! :D

Zręczne połączenie pomysłu z pudełkami i maką zadziałał i już o 3 a.m. Krystyna (bo tak ma na imię) siedziała grzecznie w terrarium.

Bardzo Wam wszystkim dziękuję i wnosze o zamknięcie tematu. Ewentualnie można go oznaczyć jakoś dla osób z podobnym problemem.

Ps: Sprzedam skóre z gekona! Tanio!-nieaktualne :wink:
rzepa żepa ziepa ziepa
ODPOWIEDZ