Przywabianie owadów na dworze

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Mrowiec32
Posty: 166
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

śr 05 kwie, 2023

Wiosna, pojawiły się rozmaite latające stworki (meszki, muszki, komary może). Nigerki twierdzą, że to najlepsze żarełko (właściwie nic innego nie jedzą).
Ale łapanie tego nie jest łatwe (przynajmniej z moim wzrokiem i refleksem). Czy macie jakieś sposoby, żeby takie latające tałatajstwo jakoś skoncentrować?
Czasami siadają chętnie na samochodzie i łatwo je wtedy łowić. Ale jak postawiłem ciemną blachę (sądziłem, że na samochodzie siadają, bo się karoseria od Słońca trochę nagrzała), to na niej nie chciały siadać.
Wilgoć jest wszędzie, więc raczej na mokrą szmatkę nie wezmą.
Macie jakieś sposoby czy pomysły?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 17 kwie, 2023

Witam.
Mrowiec32 pisze: śr 05 kwie, 2023 Czy macie jakieś sposoby, żeby takie latające tałatajstwo jakoś skoncentrować?
Ja jedynie latem łapałem muszki owocówki. Jak na balkonie stoi wiadro z jabłkami to zlatują się do niego, wtedy biorę worek na śmieci i taki "balon" zakładam na wiadro. Muszki przelatują do worka, szybko zdejmuję z wiadra i zaciskam koniec. Powoli spuszczam powietrze starając się ich nie zgnieść, worek z muszkami wkładam do pojemnika, a ten do zamrażarki. Po zamrożeniu zsypuję je do pojemniczka.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ