gołębie___ ma ktoś??

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Billo
Posty: 116
Rejestracja: pt 12 paź, 2007
Lokalizacja: Rękawiec

sob 10 lis, 2007

geb88 pisze: w Polskim Zagłębiu Ruhry mieszkasz tj. Śląsk (bodajże 40tyś. hodowców?)
i tu sie mylisz
Łódzkie....22km od Tomaszowa Maz
zresztą sprawdz se na mapie w google 'Rękawiec' i znajdziesz
M@teusz pisze:U mnie to nici z gołębnika, bo sąsiad ma dość spore stado gołębi(takie fajne białe z piórami na łapkach ) i jak nawet chciałbym coś założyć to będą się gubiły i leciały do gołębnika sąsiada
nawt niewiesz jak sie bardzo mylisz ,że by poszły 2tygodnie zamknięte w łapaczu i zostaną...

hehhehe wczoraj kupiłem se parke za 350pln
niestety nigdy nie zobaczą nieba :?
DzienDobry znowu
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

sob 10 lis, 2007

Billo pisze:niestety nigdy nie zobaczą nieba
Czemu? :|
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 10 lis, 2007

bo są nie z gołębnika Billo. Będą chciały wrócić do swojego ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Billo
Posty: 116
Rejestracja: pt 12 paź, 2007
Lokalizacja: Rękawiec

sob 10 lis, 2007

a chciał byś zeby 350pln poszło w niebo

one są tylko na rozród
DzienDobry znowu
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

sob 10 lis, 2007

Billo, a puszczasz swoje gołębie na loty?
Już zacząłem kombinować czy nie dało by się zrobić jakiegoś małego gołębnika na kilka parek na balkonie :) Początkowo jedna bym tam wsadził ;]
A gołębie od Wujka Janka ;P Taki Stary dobry Wujek z Lisowic (wieś na Śląsku) :D
A polecisz mi jakaś dobrą stronę z podstawami chociażby?! Bo szukam i zawsze tylko terminy lotów opisy ras, mutacje i inne zaawansowane sprawy :/
Awatar użytkownika
Billo
Posty: 116
Rejestracja: pt 12 paź, 2007
Lokalizacja: Rękawiec

sob 10 lis, 2007

nie mam pojęcie...
gdzie takie stronki mągą być...
ja zaczynałem od pospolitych ''poluchów''[bardzo tanie nie zbyt ładne i mądre] poszperam
takie poluch kupiłem za 1pln i próbowałem
__________________________________________
jak miam zaduzo to wypuszczam miałem gołębia ze wypuściłem 200 metrów od domu i niewrócił

toznaczy mam 2samiczki i samca który z granicy [Polski Słowackiej] wróciły ...
przypałętały się kiedyś do mnie takie 10gołębi to ja je w pudełko i akurat kuzyn na słowacje jechał ale niemugł ich przez granice przwieść to wypuścił wcześniej

Zawsze mozesz mnie pytać o wszystko...bardzo łatwe w hodowli są pawiki i przy okazji bardzo ładne
wygląda jak zwykły gołąb a ma ogon jak dłoń lub większy
DzienDobry znowu
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

śr 21 lis, 2007

Tak sie sklada ze golebie mam od malego ;) Najpierw byla to hodowla mojego dziadka, ktory zarazil mnie pasja do tych zwierzat, a pozniej stopniowo przejmowalem opieke nad nimi...
Zawsze byla to hodowla dla czystej przyjemnosci, a nie dla sportu lub innych korzysci, ale pamietam ze gdy bylem maly czasami lotowalismy ;)
I wszyscy zyliby w szczesciu i beztrosce po dzis dzien gdyby pewna rodzinka kun nie postanowila zrobic sobie bufetu w moim golebniku :] efekt... dwie kuny mniej na tym bozym swiecie i jeden zywy golab w golebniku :evil:
Planowalem przed zima przeprowadzic mala modernizacje golebnika i sprowadzic kilka par golebi z ktorych na wiosne mialbym mlode, ale niestety zima okazala sie szybsza...

Wydaj mi sie, ze jezeli ktos ma taka mozliwosc i odrobine checi do tego, to powinien sprobowac hodowli tych pieknych zwierzat, bo jestem przekonany, ze nie bedzie to stracony czas i z pewnoscia dostarczy mu to duzo frajdy :D
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 21 lis, 2007

A i pożywnego rosołku :)
Od dzieciaka byłem z gołębnikiem w sąsiedztwie - nie sądziłem, że tylu ludzi również :)
U mnie jednak nie było sztuki a po prostu kulinarna chuć - 3ptaszki na obiad to groza - mam Żonę i Córkę - chodzę po tym głodny a jednak jestem za chowem tych zwierzaków i to nie koniecznie w celach kulinarnych - jak sobie przypomnę tę "szkołę latania" to... ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Billo
Posty: 116
Rejestracja: pt 12 paź, 2007
Lokalizacja: Rękawiec

ndz 25 lis, 2007

jmi tez swojego czasu kuna przeredliła gołębnik i wtedy zostały mi 3gołębie...

ale to mnie zmotywowało do kupienia drozszych gołębi i wiatrówki i teraz ma duzo gołębi i wypatroszoną kune na ścianie
DzienDobry znowu
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 25 lis, 2007

E tam, mógłbyś hodować kunę i gołębie (tańsze) jako karmówkę :P
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 25 lis, 2007

śmieszne.. ale dla hodowcy raczej już nie ;)

U nas parę kotów zmieniło miejsce zamieszkania :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 08 gru, 2007

Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 09 gru, 2007

Mój znajomy całkiem dobry interes znalazł. Hoduje kilka gołębi i ,,wypożycza" je na wesela, aby pan młody i pani młoda, mogli sobie takiego wypuścić. I owszem chętnie wypuszczają, a on wraca prosto do hodowli. Taka usługa kosztuje u niego 50 zł - tylko za to, że ktoś sobie wypuści jego gołębia, który i tak wraca na miejsce :)
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

ndz 09 gru, 2007

Tylko trzeba mieć białe.
I jeszcze albo papierkowa robota albo na czarno.
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

ndz 09 gru, 2007

Z papierkową robotą to przypuszczam że to ma mało wspólnego jeżeli nie założył firmy w tej sprawie, ale pomysł bardzo dobry :ok:
Awatar użytkownika
Billo
Posty: 116
Rejestracja: pt 12 paź, 2007
Lokalizacja: Rękawiec

czw 03 sty, 2008

kiedyś od sąsiada wzieli ok.150 gołębi i wypuścili na ślubie tyle że skutki były opłakane
DzienDobry znowu
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

czw 03 sty, 2008

Jakie? :shock:
n0b0dy
Posty: 110
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

czw 03 sty, 2008

Czyżby państwo młodzi mieli... że tak się wyraże szpetnie... przesrane?! :rotfl:
ODPOWIEDZ