Rośliny owadożerne

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

fuss77
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 cze, 2010
Lokalizacja: Tuchola

wt 08 cze, 2010

Nie dawno kupiłem rośliny owadożerne: muchołówki i rosiczki. Jakiś czas temu wykiełkowały i powoli rosną. Hodowla muchołówki od ziarenka trwa podobno około 3 lat - ja zaczynałem od ziarenka. Teraz tylko poczekać 3 lata na efekty.

Czy jest ktoś, kto interesuje się roślinami owadożernymi?
Awatar użytkownika
MrSnowwood
Posty: 150
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009

śr 09 cze, 2010

Ja się co nie co interesuje jednak swoją przygodę zakończyłem przez mojego młodszego kuzyna. Postanowił zobaczyć jak się zamykają wszystkie pułapki ,a następnie czy w korzeniach też są ... Gdy wróciłem moja muchołówka była już martwa ( 2 godziny Cię nie ma w domu i już coś Ci popsują ... I jak tu drzwi od pokoju nie zamykać ?! :zenada: ). Jakoś na wakacje mam zamiar kupić roślinkę nie nasiono.
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań,
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

śr 09 cze, 2010

Mam rosiczkę którą dostałem od kuzyna. On się tym bardzo interesuje. Ja powiem szczerze ograniczam się do podlewania (utrzymywania wody na podstawku). :p
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

śr 09 cze, 2010

Mam kapturnicę (Sarracenia flava), kupiłem ją w styczniu '09. Ładnie sobie rośnie, była przesadzana kilka razy, ciągle ma wodę w pojemniku :D. Zaobserwowałem, że kaptury mają takie swoje "cykle" (choć może być to spowodowane, że może mają za mało światła :?: Ale wątpię). Raz aktywne, tj zielone łapią sobie owady podczas gdy inne są nieaktywne, takie uschłe. Gdy za pierwszym razem usechł mi taki jeden, miałem go uciąć ale było mi go szkoda :p, więc go zostawiłem. Co się okazało, za jakiś miesiąc stał się zielony :). Ogólnie to bardzo ładnie wygląda, wokół niej w doniczce rośnie sobie jeszcze jakiś mech. :) Raz tylko, zdarzyło mi się (a raczej moim rodzicom podczas gdy roślinka stała u nich w pokoju), że wleciała mucha do środka i brzęczała całą noc :o.

Miałem też rosiczkę (Drosera capensis), również kupioną w styczniu '09, razem z nią w doniczce rosło sobie jakieś drzewko, wykiełkowało z nasiona. Chyba trochę kradło rosiczce wodę podczas gdy ona usychała. Choć też była przesadzana w większe doniczki, nie pomyślałem żeby oddzielić to drzewko od owadożera. W końcu stało się - uschła cała nieodwracalnie. Ale drzewko sobie zachowałem bo jest całkiem fajne :mrgreen:.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Faraonki
Posty: 6
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pn 20 cze, 2011

JA!!
Mam dwie muchołówki i jedną rosiczkę;D
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 22 cze, 2011

Ja ma muchołówkę amerykańską i rosiczkę przylądkową :D :D odradzam hodowli od nasiona nasiona często nie kiełkują mi np rosiczka Alicji nie wykiełkowała. :( :(
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Igoranios
Posty: 8
Rejestracja: śr 21 lip, 2010

sob 13 sie, 2011

Kiedyś miałem terrarium z dzbanecznikami ale przerobiłem je i teraz mieszka tam agama błotna.
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lis, 2010
Lokalizacja: Gliwice

ndz 23 paź, 2011

Cześć !
Też hoduje rośliny owadożerne już ponad rok.
1.Początkującym nie radze kupować nasion często nasiona gniją, pleśnieją lub po prostu nie kiełkują.
2.W LM (leroy merlin czy jakoś tak ) często są owe roślinki ale najlepiej przyjechać świeżo po dostawie ponieważ nieodpowiedzialni sprzedawcy wcale nie dbają o kwiatki.
3.Podlewaj je wodą destylowaną lub demineralizowaną czyli taką do żelazka.
4.Roślinki są bardzo ciekawe ale trzeba o nie dbać.



Pozdro Krecik 8)
ow-ad
Posty: 41
Rejestracja: sob 14 lip, 2012
Lokalizacja: Łuków

sob 14 lip, 2012

jestem fanem roślin owadożernych mam:

1-kapturnice x2
2-muchołówki x4
3-rosiczki (drosera capensis i drosera spatulata) x27:D
4-dzbanecznik x1

a i jeszcze rosiczkę drosera adeale moja ulubiona

i mam zamiar kupić jeszcze tłustosze ze 2 i dzbaneczniki

jak ktoś chce to ja chętnie sprzedam prosze pisać na pw :D
ODPOWIEDZ