mrówki a geki

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

hyparchia
Posty: 5
Rejestracja: pt 27 maja, 2005
Lokalizacja: Katowice

czw 14 lip, 2005

Z tym podawaniem niezapłodnionych królowych gekom to chyba żarty... :lol: Przecierz mrówki mają jad (królowe nie mają?)a to mogłoby im zaszkodzić. Poza tym dla gekona (np. toke) to raczej marne kąski... :wink: Chyba, że ktoś hoduje Phrynosoma platyrhinos :lol:
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 14 lip, 2005

Witam :)
Przeniosłem temat, gdyż z mrówkami jako takimi ma mało wspólnego ;)
Co do kwestii skarmiania mrówek - najczęściej spotykanym gatunkiem w tym okresie, jest Lasius niger, napewno nie nadaje się na karmę dla gekona toke, jednak spokojnie można królowymi tego gatunku karmić np. młode Pogona vitticeps czy też dorosłe Tropidurus hispidus, Tacydromus sexlineatus, Taerentolla mauritanica itd. Oczywiście ze względu na zawartość kwasu mrówkowego, nie każdy osobnik będzie chciał je jeść a i te, którym mrówka posmakuje, nie powinny jej dostawać zbyt dużo. W każdym razie nie jest to coś niezwykłego - starsi terraryści napewno niejednokrotnie i mrówek używają jako odmiany karmowej dla swoich pupili. Wiele gatunków drobnych jaszczurek ma w naturze mrówki jako dodatek, szczególnie właśnie w trakcie rójek.
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
hyparchia
Posty: 5
Rejestracja: pt 27 maja, 2005
Lokalizacja: Katowice

czw 14 lip, 2005

hmmm... Ciągle uważam, że to raczej brutalny pomysł :shock: Poza tym podoba mi się sformułowanie "starsi terraryści" Miło jest poczuć się piękną i młodą :twisted: :twisted: :twisted:
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 14 lip, 2005

Witam :)
No... cóż... dla mrówkoluba pomysł jest napewno brutalny...
Osobiście jestem jednak również terrarystą (starszym - idzie mi tu raczej o staż w tematyce a nie o wiek, chociaż jeszcze 10lat temu, 30tolatek był dla mnie jak dziadek :D:D:D ) i to "starej szkoły", tak więc nie mam zbytnich oporów przed podawaniem jaszczurkom np. właśnie mrówek, chrabąszczy, ciem, koników polnych itd. jako urozmaicenia diety świerszczowo/mącznikowej - urozmaicona karma, to podstawa dobrego zdrowia praktycznie każdego organizmu :)
Co do Twojego dobrego poczucia się z powodu "młodości i urody" - bardzo chętnie obejżę Twoją fotkę aby móc podzielić ten zachwyt - http://formicarium.pl/galeria/thumbnails.php?album=40 ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

ndz 17 lip, 2005

hyparchia pisze:Z tym podawaniem niezapłodnionych królowych gekom to chyba żarty...
Z tym skarmianiem mrówek to raczej było do mnie. Znalazłem 2 skrzydlate królowe niestety nie zapłodnione. A jako, że mam troche geków to i wyjsciem było by urozmaiceniem im diety - wypuszczenie mrów na wolność raczej była by marnotrastwem. NIestetyy geki nie skożystały - chyba kaski były za małe :P.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
ODPOWIEDZ