Misumena vatia

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

pt 28 wrz, 2018

Hej,

postanowiłem spróbować swoich sił w hodowli pająków. Złapałem w ogrodzie dwa, jednego nadrzewnego, jednego ziemnego.
IMG_3964.JPG
Mam trochę problem z identyfikacją.

Nadrzewny - myślę, że to Misumena vatia. Na początku siedział na denku cały czas.
IMG_3654.JPG
IMG_3638.JPG
Uciekł mi z 2 razy. Od jakiegoś czasu znalazł sobie miejsce wśród liści fikusa, kilka dni temu upolował tam muchę.
IMG_3967.JPG
IMG_3969.JPG
Nie wiem czym będę go karmił. Teraz łapę muchy, ale w zimę much nie będzie...
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 29 wrz, 2018

Witam.
Tak zerknąłem zdjęcia w necie i faktycznie wygląda tak jak ten Misumena vatia. Co do drugiego, tego ziemnego, to musiałbyś wstawić lepsze zdjęcia bo na tamtych nie widać szczegółów niestety.
Raclaw pisze: pt 28 wrz, 2018 Nie wiem czym będę go karmił. Teraz łapę muchy, ale w zimę much nie będzie...
Kiedyś sam myślałem nad pajączkiem jednak również ze względu na pokarm w zimie zrezygnowałem z niego. Ale z tego co się orientuję to hodowcy karmią mącznikiem młynarkiem, świerszczami, nie orientuję się czy tak jak mrówki jedzą mrożonki.
Pozdrawiam
Sentih
Posty: 135
Rejestracja: śr 11 lip, 2018

sob 29 wrz, 2018

Oj nie, nie. Mrożonek jeść nie będą. Większość jest ślepa i lokalizuje ofiarę poprzez drgania pajęczyny, powietrza czy gleby. Coś w sieci musi się szamotać.

Zdaje mi się, że rodzime gatunki pająków nie żyją dłużej niż dwa sezony.
Weterani odeszli, teraz ktoś musi ich zastąpić.
Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

ndz 30 wrz, 2018

Mącznik młynarek chyba też odpada, bo jak się zakopie w ziemi, a potem wyjdzie podczas wylinki to mi go zje (tak przynajmniej mówił zając).
ODPOWIEDZ