Pająk ziemny

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

pt 28 wrz, 2018

Hej,

postanowiłem spróbować swoich sił w hodowli pająków. Złapałem w ogrodzie dwa, jednego nadrzewnego, jednego ziemnego.
IMG_3964.JPG
IMG_3965.JPG
Mam trochę problem z identyfikacją.

Ziemny - nie mam pojęcia jaki to pająk. Może ktoś potrafi go zidentyfikować? Bardzo mi się ten pająk spodobał, tak wizualnie.
IMG_3900.JPG
IMG_3901.JPG
IMG_3902.JPG
IMG_3899.JPG
Jak tylko wprowadziłem go do kubeczka to wskoczył do ziemi. Nie miałem pewności czy się przyjmie, czy on w ogóle poluje na muchy. Podrzuciłem mu taką sporą muchę i kilka dni sobie chodziła. Myślałem już żeby ją wyeksmitować, a tu rano patrzę, a mucha leży ma plecach złożona i lekko rusza skrzydłami. Myślę sobie O!, coś tu się dzieje. Po jakimś czasie patrzę, a mucha została wciągnięta nieco pod ziemię.
IMG_3966.JPG
Terra Monster
Posty: 1
Rejestracja: śr 14 lis, 2018

śr 14 lis, 2018

Pierwszy wygląda jak Zelotes sp. Drugiego bez foty nie rozpoznam ale z dużym prawdopodobieństwem Trochosa sp. :)
warser
Posty: 1
Rejestracja: ndz 06 wrz, 2020

ndz 06 wrz, 2020

Przez całe życie boję się pająków
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

ndz 06 wrz, 2020

warser pisze: ndz 06 wrz, 2020 Przez całe życie boję się pająków
Ależ ten post zbędny :).
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pt 18 wrz, 2020

Weź się nie baw z Polskimi maluszkami tylko kup sobie łatwiejszego taniego ptasznika L1 czy 2 niektóre są tak tanie że na targach jak zapytałem o cenę dostałem za darmo B.Albopilosum . Są łatwe rosną większe da się je nakarmić a nie jakieś polskie mikroskopijne maluszki co ptaszniki po urodzeniu są większe. I nie trzeba się bawić z jakimiś muszkami owocówkami czy wylęgiem turka. Może i nazwa ptasznik albo tropikalny trochę odrzuca i w głowię pojawia się myśl że to nie dla mnie ale niektóre są naprawdę niegroźne i niewymagające najmniejszej normy. W sensie bez urazy ale ja uważam że to niema sensu. :pirat2:
:?:
ODPOWIEDZ