Pozostałe moje hodowle - chomik syryjski

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

pt 26 kwie, 2019

Tak z nudów postanowiłem poprzeglądać znowu forum, natrafiłem się na ten dział, no i z nudów (godz. 2:46) postanowiłem opisać swoją hodowlę chomika syryjskiego, który wabi się Kosmo.

Kosmo jest pół-długowłosym chomikiem ze sklepu zoologicznego. Co prawda jestem za adoptowaniem zwierząt, lecz moja siostra i ja jednoznacznie stwierdziliśmy, że jest zbyt uroczy, by obojętnie przejść obok. I tak zagnieździł się u nas w swojej klatce. Większość życia, bo 16 godzin, w tym cały dzień, spędza na spaniu w swoim domku. Jedynie przez 8 godzin daje o sobie znać, przez co musimy zamykać drzwi od garderoby gdzie się mieści. Podobno w kołowrotku przebiec potrafi nawet 8 km w ciągu doby!

Codziennie karmię go świeżymi warzywami i owocami, stale ma również dostęp do jednej z najlepszych karm na rynku i przegotowywanej wody. Późnym popołudniem lub wieczorem, kiedy budzi się, wyciągam go z klatki i wypuszczam, by mógł zwiedzać dom i nie gnić w miejscu, gdzie spędza 23,5 godziny. Zazwyczaj bawię się z nim w chowanego i czeszę - jest pół-arago, więc trzeba :(

Co do moich obowiązków, nie jest tego dużo. Domek z trocin opróżniam co drugi dzień, całą klatkę myję co tydzień, w piątek lub sobotę. Jednak nie jest sprzątania za wiele - Kosmo to niebywały czyścioszek i sprzątam wszystko, mimo, że wszystkie nieczystości składa w jednym kącie, a każdy owoc/warzywo odkłada do miski z jedzeniem. Z karmieniem go nie mam problemu, bo bardzo zdrowo się odżywiam i zawsze mam pod ręką rzeżuchę, marchewki, jabłka, banany, troszkę sałaty itp.

Podsumowując, świetnie mi się z nim żyje. Szkoda, że dożyje max. 3 lat :( a żyje już pół roku...

Dołączam zdjęcia:
IMG_20190328_202643.jpg
IMG_20190315_200102.jpg
Screenshot_20190227-211122.jpg
IMG_20190213_203937_3.jpg
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 26 kwie, 2019

Bardzo mile wyglądający zwierzak :)
ODPOWIEDZ