WODOSPAD

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Umek84
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 sie, 2005
Lokalizacja: Darłowo nad morzem

sob 03 wrz, 2005

Pytanie dotyczy konstrukcji wodospadu do terrarium. Zwracam sie z prosba do uzytkownikow bo ja juz nie mam sil. Stracilem dos duzo pieniedzy i nerwow na zrobienie wodospadu bo albo cos przeciekalo albo woda za mocno rozpryskiwala sie o powierzchnie skraplajac tym samym szyby. Bardzo prosze o instrukcje jak takie cos i z czego sie buduje aby zachowalo estetyczny wyglad i NA BOGA nie przeciekalo tylko lecialo wytyczonym kierunkiem.
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

sob 03 wrz, 2005

Witam :)
Zanim zabiorę się za odpowiedź, potrzebowałbym dodatkowego opisu w jaki sposób dotychczas usiłowałeś to zrobić i co konkretnie chcesz osiągnąć ? :)
Słowo "wodospad" niewiele mi mówi - jest wiele sposobów użycia czegoś takiego w terrarium a każdy charakteryzuje się trochę innym sposobem wykonania.
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Umek84
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 sie, 2005
Lokalizacja: Darłowo nad morzem

czw 08 wrz, 2005

Witam!!!
Dotychczas na szklo przyklejalem siatke nastepnie opryskiwalem ja taka pianka montazowa gdy troszke podeschla formowalem w niej miejsca ktorymi ma leciec woda na zaschnieta calosc wylewalem atlas plus koncowy wymik byl porazka. Samowolka wody i nieszczelnosc..Ksztalt wodospadu zaproponowanego przez pana moze byc dowolny moga to byc zarowno wydrazone w "czyms tam" kanaliki lub system przypominajacy splywajaca wode po schodach ----
I---.

Z gory dziekuje
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

ndz 11 wrz, 2005

Witam :)
Więc wychodzi na to, że zabrałeś się dobrze za sprawę, zapominając o jednej, jedynej rzeczy - atlas może i jest wodoodporny, nie oznacza to jednak, że nie nasiąknie wodą (bez szkody dla swojej struktury) - gdy już nasiąknie - puści ją w innym miejscu - kapilara ;)
Aby uniknąć takiego zjawiska, należy go solidnie zaimpregnować, aby wykluczyć taką sytuację, wystarczy zabezpieczyć najpierw całą powierzchnię np. impregnatem głęboko penetrującym (zawiesina akrylowa), następnie już samą powierzchnię "korytek", którymi ma lecieć woda, pociągnąć np. żywicą poliuretanową, bądź epoksydową (obie po 48h przestają być aktywne chemicznie i nie zaszkodzą zwierzakom) - należy się dokładnie wczytywać w informacje od producenta tych specyfików :)
Co do kształtu samej kaskady - jest mniej istotny, gdy solidnie się przygotuje jej powierzchnię - musi ona mieć "miękkie" krawędzie, ułatwiające wodzie gładkie spływanie, zamiast spadania w postaci kropel - brak kropel = czyste szyby:)
W każdym razie, gdy zauważy się jakiś błąd w wykonaniu - do dobrze zaimpregnowanego tworzywa, zawsze można dokleić następną formę, czy usunąć zbyteczny fragment (następnie oczywiście to miejsce wygładzić i ponownie zaimpregnować :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ