Teraz Królowa ?

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pt 23 lis, 2007

Witam , nie wiem czy pamiętacie ale wczesną wiosną tego roku pisałem o znaleźnych królowach pod kamieniami to był chyba marzec hehe no i mam pytanie w tym samym kierunku tylko w drugą stronę , dzisiaj dużo śniegu poszło papa , ładna pogoda ponad 10 stopni ciepła , jutro jeszcze lepiej ma być , jaka szansa na Queen śpiącą pod kamieniem ?
Wtedy znalazłem masę Bruneusków w marcu , teraz blisko Grudnia , może jakaś królowa znowu wybrała na miejsce spoczynku jakiś kamyczek pod lasem , jak myślicie ?



PS. W Londynie była bardzo obfita rójka Nigerów heheheh , Hindusi i Czarni z chęcią deptali młode królowe :/
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

pt 23 lis, 2007

Mała, bardzo mała, ale zawsze to możliwe ;]
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pt 23 lis, 2007

Może nie chodzi o kwestię szans ale szczęścia :)
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

pt 23 lis, 2007

Wszystko się zdarza... ja np. dopiero teraz odkryłem drzewo z czterokropkami więc....
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pt 23 lis, 2007

Hmmm będę szukał , tymczasem zwracam się z prośbą dla mrówkofanów posiadających na zbyciu jakąś kolonie , chętnie odkupie
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pt 23 lis, 2007

Najlepiej ktoś kto mieszka blisko... Geb stworzyła temat, gdzie opisała funkcjonowanie naszej poczty, a zima się zaczyna, więc mrówkom nie będzie się miło podróżowało.
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pt 23 lis, 2007

No właśnie i to jest ta bolączka , bo mam na ukończeniu bardzo fajne szklane formikarium i wydaje mi się że będzie musiało poczekać do wiosny heh ;]
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

wt 27 lis, 2007

5elements jezeli interesuja Cie tegoroczne kolonie L. niger, L. flavus lub F. fusca to daj znac na prv, na pewno sie dogadamy ;)
z Gliwic do Rybnika to rzut beretem, a mozliwe tez, ze jakis darmowy transport daloby sie wykombinowac ;)
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

ndz 02 gru, 2007

No i znalazłem zimową porą właśnie przed chwilą ładną królowe Lasius , prawdopodobnie Brunneus. Spała pod korą spruchniałego pniaka , trochę wychudzona teraz już w nowej chatce intensywnie przemywa swe królewskie ciało i zasysa miodzik ;]

Twierdzę że to brunneus ponieważ koło znaleziska pod korą zdrowego drzewa znalazłem kilka mało aktywnych robotnic, a że w tamtym sezonie łapałem w tym miejscu bruneusy, a więc teraz także załapałem ten gatunek, stworze imperium z tej kolonii ;]
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 02 gru, 2007

Gratulacje, zawsze uważałem brunneuski za milutkie. Kiedy mieszkałem jeszcze z rodzicami, wszyscy sąsiedzi kiedyś je mieli w mieszkaniach, chociaż wcale tego nie pragnęli, a tylko my nie :( Taki pech...
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

ndz 02 gru, 2007

Czy ktoś wytłumaczy mi z jakiej paki ta królowa już drugą godzinę bez ustannie zasysa miód? ;D
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Ulti
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 paź, 2006

ndz 02 gru, 2007

może się przykleiła łebkiem?? heheh :lol: Ja czasem jak za długo w bezruchu siedzą mrówy przy mieszance to dmucham, żeby się ruszyły. A mi królowe w probówkach zjadają wszystko do czysta zawsze. Szokuje mnie to za każdym razem.
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pn 03 gru, 2007

Czemu królowa w tik taku siedzi jak najdalej od wilgotnej waty?
Nawet jak ją troche postresuje i przegonie w tę strone to i tak wraca spowrotem heheheh
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

pn 03 gru, 2007

Widocznie tam jej lepiej.
Nie przeganiaj jej bo powoduje to tylko stres.
Królowa instynktownie wie gdzie lepiej jej i jej potomstwu ;]
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pn 03 gru, 2007

Ale to że tam siedzi utrudnia mi tylko podawanie pokarmu , znalazłem ją wychudzoną wczoraj zassała ogromną krople miodu zadek jej napęczniał , nigdy mi się nie zdarzyło aby królowa odchodziła od wilgotnej waty ;] a podobno brunneusy są mocno wilgociolubne
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
n0b0dy
Posty: 110
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

wt 04 gru, 2007

Jak widać zdarzają się wyjątki :)
U mnie królowe w kompaktach powybierały komory na krawędzi suchej i wilgotnej częsci formi. Dokładnie w połowie jest wilgotna i w połowie sucha :)
Jak się teraz tak nawpieprzała to pewnie wystarczy jej to na dłużej więc z szamą nie bedziesz miał większego problemu.
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

śr 05 gru, 2007

No dzisiaj rano sie zbudziłem spojrzałem a wielebna poczuła smak wilgotnej waty i siedzi na niej , mam pytanie po jakim czasie od zimowania zacznie składać jaja?
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
ODPOWIEDZ