przekopnice (Triops)

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

maczek
Posty: 25
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

ndz 11 paź, 2009

witam :)
chciałem się pochwalić że jestem hodowcą przekopnic :mrgreen:
http://www.triopsy.fora.pl/ takie na razie małe forum ale mamy nadzieje że się ładnie rozwinie :)
przekopnice to najstarsze zwierzęta na świecie! mają ok. 200 000 000 lat i od tamtego czasu w ogóle się nie zmieniły! zwierzęta te żyją krótko ok.50 dni ale ich jaja które w tym czasie składają potrafią przetrwać ok. 20 lat! żyją w kałużach i jaja które złożą muszą zostać przesuszone.Polecam stronę http://www.man.poznan.pl/~dominito/triops/triops.html .

pozdrawiam :D
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

wt 23 lut, 2010

Możesz opisać mi krok po kroku jak wyhodowałeś swoje przekopnice ?
Moje larwy zdychały prawdopodobnie z braku pierwotniaków, mimo użycia wody z roztopionego śniegu oraz oświetlenia jako orientacji w przestrzeni. Hodowla pantofelka nie wyszła i stanowi wyzwanie same w sobie. Na załączonym do cyst "manualu" było o karmieniu rozdrobnionym pokarmem dla rybek. To wystarczy nawet dla świeżo wyklutych larw ? Opowiedz krok po kroku jak udało Ci się odchować larwy.

Z góry dziękuje, Rosomak
Ostatnio zmieniony wt 23 lut, 2010 przez Rosomak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 23 lut, 2010

ja kiedyś myślałem o re introdukcji przekopnicy wiosennej w pobliskich okresowych sadzawkach ale niestety nie dostałem i musiałem sobie odpuścić. A szkoda.
główny maruda
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

śr 21 kwie, 2010

Nie mogłeś poszukać na terenach okresowo podmokłych ? Wiem że brodzenie po kolana w kałuży to nikła frajda, ale to daje jakieś szanse na odłowienie, podczas gdy takie istoty nie występują raczej w handlu ... Blak kolorków, jadu, i uchwytu na napoje :)
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 21 kwie, 2010

Rosomak pisze:takie istoty nie występują raczej w handlu
błąd. osobiście sama dostałam jaja przekopnic.. w prezencie :) <z braku możliwości hodowli, nie wykorzystałam ;/>
Są dost epne np. na Toys4boys ,a przynajmniej były. Na allegro również widziałam.
Rosomak pisze:Blak kolorków, jadu, i uchwytu na napoje :)
Uchwytu nie mają, ale są ciekawe, a kolorki i gatunki różniste też się znajdą :mrgreen:
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

śr 21 kwie, 2010

geb88 pisze:<z braku możliwości hodowli, nie wykorzystałam ;/>
Słyszzałem, że mogą przeleżeć kilka lat z piaskiem i nic się nie stanie. Swoją drogą ciekawe stworzonka :D
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 21 kwie, 2010

no .. już minęło kilka lat i powiem, że nawet o nich zapomniałam :P tak to bym sprzedała czy oddała :P tylko gdzie ja je mam..
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

czw 22 kwie, 2010

geb88 pisze: błąd. osobiście sama dostałam jaja przekopnic.. w prezencie :) <z braku możliwości hodowli, nie wykorzystałam ;/>
Są dostepne np. na Toys4boys ,a przynajmniej były. Na allegro również widziałam.
W handlu dostępna jest przekopnica właściwa, długowidełkowa oraz australijska. Z wiosenną jeszcze się nie spotkałem, a mowa była o reintrodukcji przekopnicy wiosennej.

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/trio ... e-178.html
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

czw 22 kwie, 2010

aa to przepraszam, fakt nie doczytałam :) mój błąd :)
ale wracając
Rosomak pisze:W handlu dostępna jest przekopnica właściwa
jakieś 2 lata temu na allegro widziałam i inne gatunki, no ale nvm, bo to już offtop :)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 22 kwie, 2010

terenów okresowo podmokłych to ja mam w cholerę i uwierz że nieraz brodziłem ale nigdy żadnej nie wiedziałem.
główny maruda
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

czw 22 kwie, 2010

Ciekawe dlaczego. Nie widziałem ich nigdy, ale od jakiegoś czasu świecie wierzyłem w ich istnienie. Może czas na ateizm w kwestii przekopnic ? :mrgreen:
Dziwne, bardzo dziwne, powiem nawet: interesujące.
Dlaczego reintrodukować ? Może z jakichś nieznanych przyczyn nigdy tu nie występowały ? W tym wypadku byłaby to introdukcja, chyba że kojarzysz je sprzed lat.

Pozdrawiam, Wojciech
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 22 kwie, 2010

miało być właśnie introdukcja. Ale nie wiem skąd mi się to re wzięło
(jak widać nawet jest spacje pomiędzy) A przekopnic nigdy tam nie wiedziałem
Ostatnio zmieniony ndz 25 kwie, 2010 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
główny maruda
ODPOWIEDZ