ekosfera

Masz inne zwierzęta, rośliny? Pochwal się - chętnie poczytamy. ;)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

śr 24 mar, 2010

[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
ugurth
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: wrocław

śr 24 mar, 2010

śmieszna rzecz w takich warunkach można śledzić ewolucję bez ingerencji tak mi się wydaje przynajmniej ;)
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

śr 24 mar, 2010

śmieszna rzecz w takich warunkach można śledzić ewolucję bez ingerencji tak mi się wydaje przynajmniej ;)
Niestety, gwarancja obejmuje tylko 2 lata, a potrzebne by były miliony :p .

A na serio, to trudno mi uwierzyć, że tak mało zróżnicowany ekosystem może długo podziałać. Proporcje ilościowe między budującymi go organizmami musiałyby być idealne i nie ulegać zachwianiu, co pewnie jest diablo trudne do osiągnięcia. Ale piszą, że taka ekosfera może pociągnąć nawet 15 lat, zadziwiające... Chyba, że dziennikarze ubarwili nieco fakty, aby artykuł był bardziej atrakcyjny.
Ostatnio zmieniony śr 24 mar, 2010 przez socolovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ugurth
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: wrocław

śr 24 mar, 2010

Ubarwili czy nie to i tak spory krok moim zdaniem do przodu. Gdzieś czytałem że planują takie coś zrobić na księżycu za jakiś czas tylko w dużo większej skali i nie wodne tylko z roślinkami tak by można było tam mieszkać.
kristofel
Posty: 86
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Poznań / Zielona Góra

śr 24 mar, 2010

socolovsky pisze:
A na serio, to trudno mi uwierzyć, że tak mało zróżnicowany ekosystem może długo podziałać. .
Ale skoro ich jest już 30 na świecie, to pewnie jakoś działają ;) Super bajer.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 24 mar, 2010

takie se :D
główny maruda
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 25 mar, 2010

Mam déjà vu.
Jakby ktoś już dawał link do tego --> http://www.youtube.com/watch?v=y9H90NL9vYU
kristofel pisze:Ale skoro ich jest już 30 na świecie, to pewnie jakoś działają ;) Super bajer.
30 to jest filmików na Youtube. "Jakoś" to nie znaczy dobrze. 15lat to wcale nie długo a w grę wchodzi 10 000zł, czyli trochę sobie liczą. Ważny jest rozmiar pojemnika. Im większy tym dłużej będzie zachodziła homeostaza.
Dla tych co mają mniejsze fundusze może tutaj: http://www.ecosphere-europe.com/shop/index.php?cPath=1
:wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 25 mar, 2010

Homeostaza nie zachodzi ona jest (utrzymana) bądź jej niema . Nieszczęśliwe sformułowanie .
główny maruda
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 27 mar, 2010

Moim zdaniem duża szklana butelka jest lepsza. ;-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

sob 27 mar, 2010

A wg mnie jeszcze lepszy jest spacer w dowolne miejsce atrakcyjne przyrodniczo(czyli nie betonowy plac miejski) i obserwować wspaniałą homeostazę.
Niby ciekawa rzecz ta ekosfera, ale skoro zaczęli produkować 'takie coś' to niedługo cywilizacja ziemska stwierdzi że można wyciąć w pień całe tropiki, a w metropoliach postawić szklane 'balony' z parkiem w środku i samo produkującym się tlenem.
Niby bajki opowiadam, ale ludzie zdolni są do wszystkiego. Jednak każda cywilizacja ma swój kres ;) A smsy nie...
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 27 mar, 2010

Drwal pisze:Homeostaza nie zachodzi ona jest (utrzymana) bądź jej niema . Nieszczęśliwe sformułowanie .
Sry, mea culpa.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ