adopcja poczwarek MYRMICA RUBRA

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

systemeror
Posty: 13
Rejestracja: sob 16 lip, 2011

sob 06 sie, 2011

Witam!!
Mam pytanie w sprawie podkładania poczwarek innego gatunku.
Zrobiłem tak:
-złapałem królowym Lasius niger-us i włożyłem ją do strzykawki z wilgotną watom po godzinie poznała wnętrze strzykawki i w końcu zajęła miejsce wilgotne przy wacie .
-poszedłem za dom i podkradłem około7 poczwarek MYRMICA RUBRA!! wybierałem te białe a takie czerwono-żółte nie brałem ze względu bezpieczeństwa.
- wyciągnąłem korek z waty w strzykawki i delikatnie przesypałem poczwarki do królowej innego gatunku!!!
- odrazu zaobserwowałem reakcje królowej lecz nie była wo-gule agresywna lecz przeciwnie przez cały czas je pielęgnuje jak swoje!!!
Zaakceptowała je ????? Co będzie jak dorosną ??? czy robotnice MYRMICA RUBRA będą potem wychowywać pokolenie królowej całkowicie inne od nich ?????
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 06 sie, 2011

Po pierwsze popraw błędy ortograficzne, bo utrudniają czytanie, zrozumienie i wywołują ciężkie schorzenia. Polecam Google Chrome i Firefoxa ze sprawdzaniem byków.
Co do tematu to i tak nie będzie umiała otworzyć kokonów. Chyba że to są poczwarki. Najprawdopodobniej jeżeli poczwarki leżą za blisko mokrej waty i królowa ich nie przeniesie to poczwarki po prostu zgniją. (zrobią się czarne, obumrą).
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

ndz 07 sie, 2011

Jeremi pisze: Co do tematu to i tak nie będzie umiała otworzyć kokonów. Chyba że to są poczwarki.
Czy ty w ogóle czytasz, co piszesz?

@top
Zostaną zjedzone. Nie rozumiem, co to za "względy bezpieczeństwa" z unikaniem dojrzałych poczwarek.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

ndz 07 sie, 2011

A co? Chciałbyś żeby otwierała poczwarki? Wątpię, żeby tak odległe gatunkowo mrówki potrafiły zajmować się obcymi poczwarkami, czy umiały otwierać w odpowiednim momencie kokony. Przynajmniej nie słyszałem o tym.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 07 sie, 2011

Formikowi prawdopodobnie chodzi o to, że napisałeś kokony - a jak wiemy u Myrmica one nie występują ;)
systemeror
Posty: 13
Rejestracja: sob 16 lip, 2011

ndz 07 sie, 2011

te poczwarki nie są w kokonach!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

ndz 07 sie, 2011

Aaa... to sory, mój błąd;D lol fakt;D
ODPOWIEDZ