Witajcie !

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Piotrek_
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 sty, 2015

pn 19 sty, 2015

Jako młody chłopak kupiłem mrówki i formikarium. Formikarium okazało się beznadziejnie wykonane mrówki miałem w całym pokoju :) . Z niewiadomych mi przyczyn po jakimś miesiąc wszystkie mi zdechły. Teraz kiedy jestem już trochę starszy postanowiłem zrobić wszystko sam. Poczytałem sporo w internecie i w książkach.
Postanowiłem sam złapać królową po rujce. Przy pierwszym podejściu złapałem 3 królowe ale wszystkie zdechły było to 2 lata temu. W ostatnie wakacje powtórzyłem czynność i kilka dni temu wylęgły mi się pierwsze robotnice ! Obecnie posiadam królową z 3 robotnicami.

Obrazek

Wygląda to trochę niechlujnie ale w rzeczywistości jest znacznie lepiej :)
Kolonia :lol: znajduje się w pudełku od sosu do pizzy na 3 wacikach do demakijażu.
Pudełko od sosu trzymam w drewnianym pojemniku po herbacie.
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

pn 19 sty, 2015

Witamy na forum.!
Proponuje nieco zainwestować i kupić na necie probówki szklane bądź plastikowe.. nie kosztują majątku a ogromnie pomagają :)
Gratulacje mrówek.. Od wakacji sporo czasu więc robo powinno być zdecydowanie więcej no ale z biegiem czasu będzie lepiej.

Pisz pytaj i wgl..
Pozdrawiam
Wielki powrót...
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

śr 11 lut, 2015

niko pisze:Witamy na forum.!
Proponuje nieco zainwestować i kupić na necie probówki szklane bądź plastikowe.. nie kosztują majątku a ogromnie pomagają :)
Gratulacje mrówek.. Od wakacji sporo czasu więc robo powinno być zdecydowanie więcej no ale z biegiem czasu będzie lepiej.

Pisz pytaj i wgl..
Pozdrawiam
Przed "no" przecinek :P.

Witaj na forum !!!
Mam nadzieję, że nie będziesz się czuł tutaj samotny :).
PS: niko jest totalnym analfabetą :p .
GG: 51713465
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

czw 12 lut, 2015

barciu pisze:
niko pisze:Witamy na forum.!
Proponuje nieco zainwestować i kupić na necie probówki szklane bądź plastikowe.. nie kosztują majątku a ogromnie pomagają :)
Gratulacje mrówek.. Od wakacji sporo czasu więc robo powinno być zdecydowanie więcej no ale z biegiem czasu będzie lepiej.

Pisz pytaj i wgl..
Pozdrawiam
Przed "no" przecinek :P.

Witaj na forum !!!
Mam nadzieję, że nie będziesz się czuł tutaj samotny :).
PS: niko jest totalnym analfabetą :p .

BINGO!!!!
zgadłeś... ale nie do końca :D Jestem dyslektykiem... PO PROSTU NIE WIDZĘ BŁĘDÓW!!!!
pozdrawiam
Wielki powrót...
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 16 lut, 2015

Tak łatwo się nie wykręcisz niko :P Autokorekta widzi :p , np. w Firefoxie!

Witaj :)
Może za mało pokarmu białkowego dostają? (czyt. robalki - podstawa do wyprowadzenia nowych robotnic) W końcu nie samym miodem mrówka żyje :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

wt 17 lut, 2015

geb88 pisze:Tak łatwo się nie wykręcisz niko :P Autokorekta widzi :p , np. w Firefoxie!

Witaj :)
Może za mało pokarmu białkowego dostają? (czyt. robalki - podstawa do wyprowadzenia nowych robotnic) W końcu nie samym miodem mrówka żyje :P
Z góry sorki za spam ale muszę :)
Gdy się śpieszę nawet nie zauważam autokorekt (tak to jest dziwne) a poza tym każdy gatunek po łacinie jest podkreślony (przynajmniej u mnie)

Ale przynajmniej wiem że kilku forumowiczów jest dobrych z humana :)

Pozdrawiam
Wielki powrót...
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 17 lut, 2015

niko pisze:
geb88 pisze:Tak łatwo się nie wykręcisz niko :P Autokorekta widzi :p , np. w Firefoxie!

Witaj :)
Może za mało pokarmu białkowego dostają? (czyt. robalki - podstawa do wyprowadzenia nowych robotnic) W końcu nie samym miodem mrówka żyje :P
Z góry sorki za spam ale muszę :)
Gdy się śpieszę nawet nie zauważam autokorekt (tak to jest dziwne) a poza tym każdy gatunek po łacinie jest podkreślony (przynajmniej u mnie)

Ale przynajmniej wiem że kilku forumowiczów jest dobrych z humana :)

Pozdrawiam
Nie, kilku forumowiczów po prostu potrafi porozumiewać się poprawnie w przynajmniej jednym języku :P
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

wt 17 lut, 2015

patry090 pisze:
niko pisze:
geb88 pisze:Tak łatwo się nie wykręcisz niko :P Autokorekta widzi :p , np. w Firefoxie!

Witaj :)
Może za mało pokarmu białkowego dostają? (czyt. robalki - podstawa do wyprowadzenia nowych robotnic) W końcu nie samym miodem mrówka żyje :P
Z góry sorki za spam ale muszę :)
Gdy się śpieszę nawet nie zauważam autokorekt (tak to jest dziwne) a poza tym każdy gatunek po łacinie jest podkreślony (przynajmniej u mnie)

Ale przynajmniej wiem że kilku forumowiczów jest dobrych z humana :)

Pozdrawiam
Nie, kilku forumowiczów po prostu potrafi porozumiewać się poprawnie w przynajmniej jednym języku :P

Zawsze byłem słaby z polaka :p
Dobrze że w necie nie widać charakteru pisma bo odczytanie moich postów było by jak rozszyfrowywanie recept lekarskich.
Pozdrawiam
Wielki powrót...
ODPOWIEDZ