Jakie formikarium?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

5awel
Posty: 2
Rejestracja: pt 12 kwie, 2019

ndz 14 kwie, 2019

Dzień dobry
Jestem całkowicie "Nowy" w temacie mrówek. Poproszę o radę odnośnie wyboru materiału formikarium do hodowli rodzimych mrówek. Akryl? Korek? Beton?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 14 kwie, 2019

5awel pisze: ndz 14 kwie, 2019 Dzień dobry
Jestem całkowicie "Nowy" w temacie mrówek. Poproszę o radę odnośnie wyboru materiału formikarium do hodowli rodzimych mrówek. Akryl? Korek? Beton?
Cześć,

Napisz jaki konkretne gatunek masz. Ja używam wszystko poza korkiem - jest mielony przez mrówki :D
5awel
Posty: 2
Rejestracja: pt 12 kwie, 2019

pn 15 kwie, 2019

Jeszcze nic nie mam. Zastanawiam się jedynie po kątem praktyczności użytkowania. Akrylowe takie jakieś nienaturalne, ale chyba praktyczne?
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

pn 15 kwie, 2019

Ja preferuję ziemne formikaria, choć łatwo o zasypanie i uduszenie się mrówek. Jeżeli jesteś początkujący, to wybierz najlepiej gipsowe formi. Jest łatwe w obsłudze i widzisz, gdzie sięga woda. Nie pojawia się pleśń, o ile nie ma tam jakiś spleśniałych pokarmów. Jest zresztą wiele poradników o stworzeniu takiego, chociażby na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> czy na youtubie.
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

wt 16 kwie, 2019

Ja bym nie wybrał ziemi ze względu na słabom widoczność.
Korek może zapleśnieć ale jest naturalny i wszystko w nim widać, akryl ma najlepszom widoczność i mrówki go nie zniszczom ale nie widać stanu nawilżenia. Beton komórkowy ma dobrom widoczność mrówek i nawilżenia ale się kruszy. Ja osobiście wybrał bym akryl lub korek.
ODPOWIEDZ