Camponotus Ligniperda- Mój dzienniczek :D

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

WDDaniels
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 lip, 2019

śr 31 lip, 2019

A więc, czas zacząć od początku, niedawno nabyłem C.Ligniperda, i jak na razie, jest to najlepiej rozwijająca się kolonia którą posiadam :D , ale nie chciałem rozpoczynać jakiegokolwiek dziennika do pojawienia się pierwszej robotnicy.Także teraz królowa siedzi w probówce, która jest połaczona z kolejną, co uznawałem za głupie, jednak przez to podawanie pokarmu stało się znacznie prostsze.
Stan kolonii:
-królowa
-1 robotnica
-4-6 poczwarek
-2-3 larwy
-16 do 20 jaj
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 01 sie, 2019

WDDaniels pisze: śr 31 lip, 2019 A więc, czas zacząć od początku, niedawno nabyłem C.Ligniperda, i jak na razie, jest to najlepiej rozwijająca się kolonia którą posiadam :D , ale nie chciałem rozpoczynać jakiegokolwiek dziennika do pojawienia się pierwszej robotnicy.Także teraz królowa siedzi w probówce, która jest połaczona z kolejną, co uznawałem za głupie, jednak przez to podawanie pokarmu stało się znacznie prostsze.
Stan kolonii:
-królowa
-1 robotnica
-4-6 poczwarek
-2-3 larwy
-16 do 20 jaj
odezwij się o mnie na ants+dziennik@formicopedia.org to udostępnię nową formę do publikacji wpisów na dzienniku.

Taka forma którą obecnie uzywasz będzie działała gdzieś do końca września
WDDaniels
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 lip, 2019

ndz 04 sie, 2019

srebrny spokojnie, i tak dziennik jest zamknięty..tymczasowo.
Ostatnio zmieniony pt 09 sie, 2019 przez WDDaniels, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 05 sie, 2019

WDDaniels pisze: ndz 04 sie, 2019 srebrny spokojnie, i tak dziennik jest zamknięty.
Jaki powód zamknięcia?
WDDaniels
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 lip, 2019

pt 09 sie, 2019

srebrny a nie ma możliwości wysłania linku tutaj? Oczywiście jeśli takowy jest?
WDDaniels
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 lip, 2019

pn 12 sie, 2019

A więc...chyba trzeba kontynuować jednakże nie wiem czy ten dziennik pójdzie dalej...potrzebuję chwili zastanowienia.
WDDaniels
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 lip, 2019

pt 16 sie, 2019

Stan kolonii to 5 robotnic i królowa, szósta najpewniej przyjdzie na świat jutro.
Spokojnie, potomstwo też jest! Jedna larwa się przepoczwarzyła,reszta to jedna duża larwa, malutkie larwy i jaja.
WDDaniels
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 lip, 2019

ndz 18 sie, 2019

Do kolonii doszła wczoraj szósta robotnica! Kolejna larwa się przepoczwarzyła, ostatnio dałem in małego pajączka którego dzisiaj sprzątnę. Najmłodsza robotnica jest największa,podejrzewam że jest pierwszym żołnierzem.


Stan kolonii:
-królowa
-6 robotnic
-8-9 malutkich larw
-10 jaj
-3 poczwarki
Kamelak
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 mar, 2020

ndz 29 mar, 2020

Podepne sie kupilem w grodniu krolowa c.ligniperda. 2 miechy do lodowki od razu a teraz normalnie w pokoju na macie grzewczej zyje i ma sie dobrze chyba ale nie sklada jajek. Jak dlugo moze zyc bez jedzenia?
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

pn 30 mar, 2020

Witam.
Możesz dać jej trochę miodu i muszkę owocówkę dla bezpieczeństwa. To powinno jej starczyć. Nie stresuj jej, bądź cierpliwy. Pozdrawiam.
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
ODPOWIEDZ