Karmienie świerszczami

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Kaioshin
Posty: 9
Rejestracja: wt 28 sty, 2020

czw 30 sty, 2020

Cześć

Macie jakieś patenty na karmienie mrówek świerszczami? Już mowie o co chodzi. Kupując w necie żywe świerszcze zawsze jest ich sporo. Nie zdążę ich wszystkich podać mrówkom i mam problem z utrzymaniem ich przy życiu. Stąd pytanie czy mogę je na przykład na żywca zamrozić, trzymać jakiś czas w zamrażarce i podawać po rozmrożeni?
Lasius niger ~ 2000 robotnic, hodowla od 2013
Formica sanguinea hodowla od 2020
Camponotus ligniperda hodowla od 2020
YOUTUBE
https://www.youtube.com/channel/UC34yRv ... fFF9UDtPGw
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 30 sty, 2020

Kaioshin pisze: czw 30 sty, 2020 Cześć

Macie jakieś patenty na karmienie mrówek świerszczami? Już mowie o co chodzi. Kupując w necie żywe świerszcze zawsze jest ich sporo. Nie zdążę ich wszystkich podać mrówkom i mam problem z utrzymaniem ich przy życiu. Stąd pytanie czy mogę je na przykład na żywca zamrozić, trzymać jakiś czas w zamrażarce i podawać po rozmrożeni?
Ja właśnie mam klienta, że bierze po 10 świerszczy ode mnie ze sklepu. Kameleon nie chciał jeść mrożonych, ale za to świeże zawsze.

Mrówkom można mrozić ważne, abyś nie dawał żywego bo po co ma być zjadany żywcem.... poza tym stresu więcej
Kaioshin
Posty: 9
Rejestracja: wt 28 sty, 2020

czw 30 sty, 2020

Przecięty wzdłuż raczej nie będzie żywy tak właśnie robiłem to zawsze. Kiedyś nie miałem problemów z owadami zawsze coś wpadło w ręce. Teraz jestem zmuszony kupować karnówkę z neta, gdyż nigdzie w okolicy nie ma sklepu z żywymi owadami. Ewentualnie larwy mącznika w wędkarskim, ale moje mrówy za nimi tak średnio przepadają. Czekam na lato. Świerszcze polne będą i te takie duże zielone. Moje nigerki je uwielbiają.
Lasius niger ~ 2000 robotnic, hodowla od 2013
Formica sanguinea hodowla od 2020
Camponotus ligniperda hodowla od 2020
YOUTUBE
https://www.youtube.com/channel/UC34yRv ... fFF9UDtPGw
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

czw 30 sty, 2020

Witam.
Moim nigerkom podaje dżownice. Są one bardzo białkowe i wydaje mi się, że dużo łatwiejsze w przygotowaniu. Największy problem z nimi to je skutecznie uśmiercić.
Pozdrawiam!
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Kaioshin
Posty: 9
Rejestracja: wt 28 sty, 2020

pt 31 sty, 2020

ANTek mrówczarz pisze: czw 30 sty, 2020 Witam.
Moim nigerkom podaje dżownice. Są one bardzo białkowe i wydaje mi się, że dużo łatwiejsze w przygotowaniu. Największy problem z nimi to je skutecznie uśmiercić.
Pozdrawiam!
Jak je przygotowujesz? Chodzi mi o to czy rozcinasz je w poprzek na małe kawałki czy na kilka większych? W sumie dżdżownice dawałem im kilka lat temu, ale jakoś im nie przypadły do gustu może to kwestia tego, że zostawiałem za duże kawałki i nie radziły sobie same z ich ćwiartowaniem?
Lasius niger ~ 2000 robotnic, hodowla od 2013
Formica sanguinea hodowla od 2020
Camponotus ligniperda hodowla od 2020
YOUTUBE
https://www.youtube.com/channel/UC34yRv ... fFF9UDtPGw
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

pt 31 sty, 2020

Witam.
Zamrażam je na kość, a po tym jak wrócą do normalnej temp. Rozcinam na kawałki
(Wielkość w zależności od potrzeb).
Polecam je bo nie zmieniają one się znacznie w ciągu swojego życia. Dobrym aspektem jest też ich łatwa hodowla.
Pozdrawiam.
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
ODPOWIEDZ