Złapane mrówki

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Shpe
Posty: 1
Rejestracja: pt 03 lip, 2020

pt 03 lip, 2020

Witam
Złapelem młode królowe lasius Niger wraz z poczwarkami i robotnicami, ale królowe nie są unasienione. Mrówki zagnieździły się w formikarium. Co mam zrobić? Czy królowe unasiennią się w formikarium?
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

pt 03 lip, 2020

Shpe pisze: pt 03 lip, 2020 Witam
Złapelem młode królowe lasius Niger wraz z poczwarkami i robotnicami, ale królowe nie są unasienione. Mrówki zagnieździły się w formikarium. Co mam zrobić? Czy królowe unasiennią się w formikarium?
Skoro złapałeś ją wtaz poczwarkami i robotnicami to po czym wnisokujesz że są nie zaplemnione?. Nie, w formikarium nie dochodzi na zaplemnienia :wink:.
L. cf. niger
F. fusca
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

pt 03 lip, 2020

Karol Be pisze: pt 03 lip, 2020
Shpe pisze: pt 03 lip, 2020 Witam
Złapelem młode królowe lasius Niger wraz z poczwarkami i robotnicami, ale królowe nie są unasienione. Mrówki zagnieździły się w formikarium. Co mam zrobić? Czy królowe unasiennią się w formikarium?
Skoro złapałeś ją wtaz poczwarkami i robotnicami to po czym wnisokujesz że są nie zaplemnione?. Nie, w formikarium nie dochodzi na zaplemnienia :wink:.
Właśnie? :D
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 03 lip, 2020

Shpe pisze: pt 03 lip, 2020 Witam
Złapelem młode królowe lasius Niger wraz z poczwarkami i robotnicami, ale królowe nie są unasienione. Mrówki zagnieździły się w formikarium. Co mam zrobić? Czy królowe unasiennią się w formikarium?
Powiedz poczym sądzisz że królowe są nie zaplemnione? Czy mają skrzydełka?
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

pt 03 lip, 2020

Shpe pisze: pt 03 lip, 2020 Witam
Złapelem młode królowe lasius Niger wraz z poczwarkami i robotnicami, ale królowe nie są unasienione. Mrówki zagnieździły się w formikarium. Co mam zrobić? Czy królowe unasiennią się w formikarium?
Pierwsza rzecz: Tylko profesjonaliści umieją złapać królowe z ich gniazd (1.wnioskuję, że jak z poczwarkami i robotnicami złapałeś to pewnie z gniazda. 2. pierwszej rzeczy nie dotyczą Myrmica sp.). Druga rzecz: W gnieździe jest tylko jedna królowa i Nigerek. Trzecia rzecz: Wnioskuję, że są to młode królowe przygotowywane do rójki. Czwarta rzecz: Nie, nie unasiennią się w formikarium. Same nie mają jak, a gdy są pozyskane z gniazda i mają skrzydła to rójka będzie niedługo. (Jeśli coś źle, to proszę poprawić)
Radzę więcej poczytać o Nigerkach.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
ODPOWIEDZ