Messor barbarus first step

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Pettersen
Posty: 18
Rejestracja: sob 04 lip, 2020

śr 08 lip, 2020

Serwus. Dostałem dzisiaj z zaskoczenia od kolegi żniwiarkę. Przesiedliłem ją z mega mini probówki do strzykawki taka jaką miałem w domu, z uwagi na brak szklanej probówki. Zobaczcie. Miejsca tam super dużo nie ma, ale w sumie wydaje mi się że w naturze królowa tez zbyt dużej jamy nie drąży... problem z wodą myśle ze rozwiąże tym, że przez kanał który jest zapchany woskiem pszczelim będę dolewał wody, i później zatykał woskiem.
I teraz tak, kupować probówkę z Allegro która kosztuje 1 zł i robić jej mieszkanko czy nie ma sensu?
Załączniki
21CCA592-A7BB-450F-8E39-792E977AD16D.jpeg
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 08 lip, 2020

Witam.
Pettersen pisze: śr 08 lip, 2020 problem z wodą myśle ze rozwiąże tym, że przez kanał który jest zapchany woskiem pszczelim będę dolewał wody, i później zatykał woskiem.
Gdy tylko przebijesz ten wosk i wyjmiesz igłę, to zaleje komorę z mrówkami.
Pettersen pisze: śr 08 lip, 2020 I teraz tak, kupować probówkę z Allegro która kosztuje 1 zł i robić jej mieszkanko czy nie ma sensu?
Sens to ma, kwestia estetyki. Bo można ewentualnie złączyć dwie strzykawki tymi uchwytami, w jednej dajesz wodę i watę, w drugiej odcinasz część z dziobkiem na igłę.
Ale jak będziesz zamawiać to zamów od razu kilka-druga do przenosin do czystej probówki, trzecia na poidełko, itp.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 08 lip, 2020

Pettersen pisze: śr 08 lip, 2020 Serwus. Dostałem dzisiaj z zaskoczenia od kolegi żniwiarkę. Przesiedliłem ją z mega mini probówki do strzykawki taka jaką miałem w domu, z uwagi na brak szklanej probówki. Zobaczcie. Miejsca tam super dużo nie ma, ale w sumie wydaje mi się że w naturze królowa tez zbyt dużej jamy nie drąży... problem z wodą myśle ze rozwiąże tym, że przez kanał który jest zapchany woskiem pszczelim będę dolewał wody, i później zatykał woskiem.
I teraz tak, kupować probówkę z Allegro która kosztuje 1 zł i robić jej mieszkanko czy nie ma sensu?
Odezwij się do mnie na priv w sprawie probówki - i napisz skąd jesteś ?

Po przebiciu kanału woda praktycznie odrazu przeleje się na królową, na eksperymenty poświęciłem ~ 50 probówek :)

Wg mnie krok pierwszy bardzo dobrze zrobiony i powinien dać radę na początek
Pettersen
Posty: 18
Rejestracja: sob 04 lip, 2020

pt 10 lip, 2020

Srebrny próbuje się odezwać na pw ale nie mogę, nie mogę tworzyć wiadomości, wyskakuje ze mam się zarejestrować albo brać udział w dyskusjach... nie kumam :wtf:
Mrywka
Posty: 21
Rejestracja: ndz 05 lip, 2020

śr 15 lip, 2020

Moim zdaniem kupienie probówki ma sens. Jest o wiele lepsza przeźroczystość niż w strzykawce i dokładniej widać mrówkę :wink:
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

pt 17 lip, 2020

Pettersen pisze: pt 10 lip, 2020 Srebrny próbuje się odezwać na pw ale nie mogę, nie mogę tworzyć wiadomości, wyskakuje ze mam się zarejestrować albo brać udział w dyskusjach... nie kumam :wtf:
Możliwe, że masz za mało postów na forum i jeszcze nie masz odblokowanego priv ...
ODPOWIEDZ