Jak karmić mącznikiem młynarkiem

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

AntPro
Posty: 11
Rejestracja: wt 29 wrz, 2020

ndz 04 paź, 2020

Mam pytanie jak karmić mrówki mącznikiem młynarkiem
Po prostu dać na arenę czy jakiś zabić?
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

ndz 04 paź, 2020

AntPro pisze: ndz 04 paź, 2020 Mam pytanie jak karmić mrówki mącznikiem młynarkiem
Po prostu dać na arenę czy jakiś zabić?
Witam, bardziej humanitarnie będzie go pierw zabić. Ja zawsze miażdżę mu głowę czymś płaskim i kroję na kilkja części. Jak nie chcesz samodzielnie go uśmiercać to możesz wsadzic go na godzinę (lub więcej) do zamrażalnika. Jeśli dasz żywego to mrówki nabawią się stersu, a po zabiciu takiego robala będą nieźle zmęczone.

Pozdrawiam.
L. cf. niger
F. fusca
AntPro
Posty: 11
Rejestracja: wt 29 wrz, 2020

ndz 04 paź, 2020

A czy głowę też dać mrówką czy nie
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

ndz 04 paź, 2020

AntPro pisze: ndz 04 paź, 2020 A czy głowę też dać mrówką czy nie
Zmażdżona głowa raczej nie podpasuje mrówkom. Chyba że zamrozisz, to wtedy w zależności jak wielka jest twoja kolonia możesz przeciąć mącznika na pół i dać np. połówkę z głową.
L. cf. niger
F. fusca
AntPro
Posty: 11
Rejestracja: wt 29 wrz, 2020

ndz 04 paź, 2020

Dziękuje :D bardzo
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 04 paź, 2020

Witam.
Tak jak Karol Be napisał należy uśmiercić żeby zminimalizować stres kolonii oraz skrócić cierpienie ofiary, na słabo wentylowanej arenie mrówki mogłyby się zagazować.

Mała kolonia niger nie poradzi sobie z pancerzem, dlatego należy mącznika przekroić. Nawet nie jestem pewien czy duża kolonia niger da radę, o ile u fusca (~30robo) czy Manica rubida pancerz był pogryziony to u kilkutysięcznej niger był jedynie wyczyszczony.

Co do głowy, ja ją czasami przekroję na pół i daję np samotnej królowej, trochę białka pewnie w niej jest :p
Pozdrawiam
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

pn 05 paź, 2020

Głowę odcinam i daję jednej z koloni Myrmica

Próbowałem raz dać małego mącznika odłowionej w naturze kolonii Myrmica (było jakieś 30 robotnic)
Niestety nie poradziły sobie przez 3 dni z mącznikiem i ostatecznie go wyciągnąłem

Myślałem że kolonia odłowiona w naturze tak agresywnych mrówek i to z żądłem sobie poradzi, niestety nie ...
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

pt 28 maja, 2021

AntPro pisze: ndz 04 paź, 2020 Mam pytanie jak karmić mrówki mącznikiem młynarkiem
Po prostu dać na arenę czy jakiś zabić?
Zabić(odciąć/zmiażdżyć mu głowę). Potem pokroić na 3części i dać na arenę. Gotowe!
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
ODPOWIEDZ