Adopcja l.flavus

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Saido
Posty: 3
Rejestracja: sob 22 paź, 2022

sob 22 paź, 2022

Witam. Około miesiąca temu kupiłem królową lasius flavus, do tej pory nie złożyła jajek. Dziś udało mi się złapać 2 robotnice. W związku z tym mam pytanie czy jest sens je adoptować czy lepiej czekać na jajka królowej? A jeśli adoptować to jak to zrobić?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 23 paź, 2022

Witam.
Saido pisze: sob 22 paź, 2022 czy jest sens je adoptować czy lepiej czekać na jajka królowej?
No miesiąc to trochę długo, raczej powinna już złożyć, choć osobiście jeszcze bym się wstrzymał trochę...
Możliwe że miała już jaja/straciła potomstwo przez co straciła swoje zapasy białkowe.
Saido pisze: sob 22 paź, 2022 Dziś udało mi się złapać 2 robotnice.
Pytanie czy jesteś pewien że to ten sam gatunek, a nie np Chthonolasius? Zwykle adoptuje się przez lodówkę (tutaj też o tym trochę).
Pozdrawiam
Saido
Posty: 3
Rejestracja: sob 22 paź, 2022

pn 24 paź, 2022

Co do królowej to jestem raczej pewny (chyba że sprzedawca mnie oszukał) a robotnice są małe i żółte więc to raczej flavus. Odnośnie straty zapasów białka też o tym myślałem, próbowałem dokarmiać mrówkę muszkami i miodem lecz nie chciała jeść. Dlatego chyba zostanę przy adopcji. Lepiej będzie obie naraz czy próbować adoptować je pojedynczo?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 24 paź, 2022

Saido pisze: pn 24 paź, 2022 Lepiej będzie obie naraz czy próbować adoptować je pojedynczo?
W obu linkach które Ci podesłałem jest o tym info, nie zaglądałeś 🙄😒
Saido
Posty: 3
Rejestracja: sob 22 paź, 2022

śr 26 paź, 2022

Ostatecznie podczas przygotowań do adopcji zauważyłem świeże jajka więc póki co odpuszczam.
Dzięki wielkie za pomoc.
ODPOWIEDZ