Strona 1 z 1

Linux

: pt 25 maja, 2012
autor: geb88
Witam! czy ktoś używa tego straszydła? Potrzebuję pomocy z przyłączeniem do internetu w akademiku.

http://forum.pcformat.pl/Linux-Ubuntu-1 ... kademiku-t

Re: Linux

: ndz 27 maja, 2012
autor: gn
Musisz zainstalować sobie klienta ssh do swojego linuxa aby wykonać kolejne kroki podane w instrukcji dla linuksiarzy.
Nie używałem jeszcze Ubuntu ale to proste: https://help.ubuntu.com/10.04/servergui ... erver.html
jeśli sudo ... nie zadziała to można w terminalu przejść na administratora poleceniem: "su -", enter, wpisz hasło administratora, i potem wykonać "apt-get install openssh-client", jak komunikaty o instalacji będą ok, to tylko Ctrl+D wyjść z terminala.

Re: Linux

: ndz 27 maja, 2012
autor: geb88
To polecenie "apt-get install openssh-client" czasem nie potrzebuje dostępu do internetu właśnie? Liznęłam, w sumie dopiero co, trochę teorii i tak coś mi się kojarzy.

Ogółem sobie darowałam już Linuksa. Okazało się, że instalacja przez Wubi, to w zasadzie coś w formie łatki na Windowsa. Instalacja "normalnego"(zaczynam wątpić w to określenie) Linuxa Ubuntu wyrzuca błąd po czym niedługo później zawiesza komputer..
Szkoda nerwów i stresu tylko po to , żeby wypróbować inny system heh.

Więcej tutaj, jak komuś się naprawdę nudzi:
http://forum.dobreprogramy.pl/ubuntu-pr ... 89613.html