Pozdrowienia z podkarpacia ;)

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderator: Moderatorzy

Kasiasss
Posty: 1
Rejestracja: czw 06 cze, 2019

czw 06 cze, 2019

Cześć ;)
Trafiłam na forum chcąc założyć dzienniki hodowli dla moich mrówek. Koloniami ciężko je narazie nazwać.
Coś o sobie? Jestem z Rzeszowa i moja historia z mrówkami zaczęła się przez Uniwersytet Rzeszowski gdzie w kole naukowym powstała sekcja myrmekologiczna, ale chciałam mieć lepszy dostęp do obserwacji przydzielonej kolonii. Oczywiście obcowanie z nimi skłoniło mnie do marzeń o większych mrówkach do łatwiejszych obserwacji. A co z tego wyjdzie, zobaczymy ;)
Chętnie poznam mrówczarzy z okolicy do rozmów, rad, wspólnych zakupów czy szukania ;)

O mrówkach: (będę im zakładać dzienniki jak ogarnę co i jak)
Od maja jestem opiekunką jednej małej odłowionej w tamtym roku kolonii Lasius niger. Od weekendu jest u mnie też królowa Camponotus ligniperda (co do której obawiałam się braku cierpliwości) znaleziona na ścieżce w lesie a także od dziś zakupiona Camponotus Nicobarensis, która w transporcie pocztą straciła pół tylniej nogi :/ Od dziś też wprowadzone grzanie matą z termostatem (rady czy jest ok i co zmienić mile widziane), narazie bez szału 25 stopni żeby ich przypadkiem nie ugotować jak coś pójdzie nie tak.

Chciałam dodać zdjęcia z ImageShack dla upiększenia wątku, ale nie chcą się pokazać. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jaki mają mieć wymiar? Lub co mogę robić nie tak? Może coś źle kopiuję..
srebrny
Posty: 1092
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 10 cze, 2019

Kasiasss pisze:
czw 06 cze, 2019
Chciałam dodać zdjęcia z ImageShack dla upiększenia wątku, ale nie chcą się pokazać. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jaki mają mieć wymiar? Lub co mogę robić nie tak? Może coś źle kopiuję..
Siema,

zdjęcia dodawaj jako załączniki wtedy nie znikną jak większość z takich portali.

Jak chcesz to mogę dodać Tobie nowy dziennik na łatwiejszy w edycji - jeżeli jesteś zainteresowana to odezwij się na ants@formicopedia.org jako temat dopisz dziennik - będzie łatwiej ogarnąć temat
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

pt 14 cze, 2019

Witaj, no i cóż... Powodzenia
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
ODPOWIEDZ